środa, 11 grudnia 2013

Kalendarz adwentowy

Witajcie :). W końcu mogę Wam pokazać mój kalendarz adwentowy! Trochę przy długo to trwało. Z góry przepraszam za jakoś zdjęć, ale ostatnio bywam w domu tylko przed lub po zachodzie słońca :).

Zobaczcie najpierw czym się inspirowałam.


Kalendarz był trochę pracą zbiorową. Tata mojego M. zorganizował i przyciął dla mnie deskę do wymiarów 100x15 cm. Grubość 2 cm. Pomalowałam ją farbą akrylową biała, taką malarską i niczym nie zabezpieczyłam. Kupiłam drewniane klamerki za parę złotych i pomalowałam je czerwoną farbą :). Przykleiłam je do deski na taśmę dwustronną, ale tego nie polecam, bo zdarza się, że klamerki odpadają i trzeba je przyklejać na nowo.


Jestem totalnym beztalenciem jeśli chodzi o szycie, więc poprosiłam mamę o uszycie woreczków z filcu na słodkości :). Kolejnym etapem było spędzenie z moim M. weekendu na przeciąganiu wstążek w woreczkach :D. Cierpliwość mile widziana.


Miałam ogromne wątpliwości jak zawiesić deskę na ścianie. Myślałam o różnych opcjach, ale ostatecznie postawiłam na najprostszą. Kupiłam zawieszki do obrazków (takie z dwoma gwoździami) i jak na razie dobrze się trzyma :). Cyferki narysowałam zwykłym długopisem przeznaczonym do pisania na płytach. Potem wypełniłam markerem :).

Po powieszeniu ozdobiłam kalendarz lampkami. Uwielbiam światełka :).


Co myślicie :)?

4 komentarze:

 1. Czekałam na niego! Jest świetny, jak uroczo wygląda z lampkami.
  Jak dobrze wiedzieć, że ktoś jeszcze ma dwie lewe ręce do szycia, od razu mi raźniej :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł! Ogromnie mi się podoba! Lampki cudownie go rozświetlają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. genialnie wygląda :D szczególnie z zapalonymi światełkami :D fajne cyferki Ci wyszły :D moje to pewnie byłyby krzywulce:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam, za cierpliwość, sporo pracy trzeba było włożyć, dobrze że miałaś takich zdolnych pomagierów;) Ale efekt warty jest każdego włożonego wysiłku :D

  OdpowiedzUsuń